KS Butrinti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Skeda:Butrini logo.gif
Emri i plotëKlubi Futbollit Butrini
Themeluar1964; 60 vite më parë (1964)
StadiumiStadiumi "Butrini"
Kapaciteti,000
President?
Trajneri?
Liga[[]]
2022–23TBA.
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Klubi Sportiv Butrinti, KS Butrinti, është klub futbolli nga Saranda, Shqipëri. Sporti më i suksesshëm i KS Butrinti është noti dhe pas tij vjen futbolli.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KS Butrinti ka fituar 2 herë Kategorinë e Dytë

Në sezonin 2006/07 KS Butrinti luajti në Kategorinë e Dytë - Grupi B dhe u rendit në vend të katërt pasi mblodhi 37 pikë me një golavarazh 40-28. Golashënuesi me i mirë ishte Mehmeti me 10 gola. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ AlbSoccer në rrjetë Arkivuar 4 qershor 2010 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]