KS Butrinti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

LogoButrinti.jpg

Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi
Adresa

Telefon
Fax
Kryesia
Trajner
Anëtarë
Ngjyrat e klubit
Reparti i ekipit të futbollit
Kategoria Kategoria e Dytë
Stadiumi
Drejtori repartit
Shefi stërvitjes
Veshja sportive
Fusha e saj
Fusha e huaj
Suksese sporti
Sezoni sportiv
Internet
Internet
E-Mail

Klubi Sportiv Butrinti, KS Butrinti, është klub futbolli nga Saranda, Shqipëri. Sporti më i suksesshëm i KS Butrinti është noti dhe pas tij vjen futbolli.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KS Butrinti ka fituar 2 herë Kategorinë e Dytë

Në sezonin 2006/07 KS Butrinti luajti në Kategorinë e Dytë - Grupi B dhe u rendit në vend të katërt pasi mblodhi 37 pikë me një golavarazh 40-28. Golashënuesi me i mirë ishte Mehmeti me 10 gola. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ AlbSoccer në rrjetë Arkivuar 4 qershor 2010 tek Wayback Machine


stadiumi:butrinti sarande