Kacapuna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kacapunë
Кацапун
Fshat
Vendndodhja
Kacapunë is located in Serbia
Kacapunë
Kacapunë

Koordinatat: 42°40′40″V 22°0′26″L / 42.67778°V 22.00722°L / 42.67778; 22.00722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 40″ Veri

22° 0′ 26″ Lindje

Kacapunë (serbisht: Кацапун/Kacapun) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]