Kahoka, Missouri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kahoka
Qytet
Vendndodhja
Kahoka is located in SHBA
Kahoka
Kahoka
Vendodhja e Kahokës në SHBA

Kahoka is located in Mizuri
Kahoka
Kahoka
Vendodhja e Kahokës në Mizuri

Koordinatat: 40°25′V 91°43′P / 40.417°V 91.717°P / 40.417; -91.717

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Missouri
Qarku Clark
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.14 km2
 •  tokësore 4.07 km2
 •  ujore 0.08 km2
Lartësia 213 m (m.n.d.)
Popullsia 2,078 banorë
Dendësia 500 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore (UTC-6)
Verore (UTC-5)
Kodi Postal 63445
Prefiksi 660

Kahoka është qytet në Qarkun Clark, Mizuri, SHBA. Sipas regjistrimit më 2010, popullsia e Kahokës ishte 2,078. Kahoka është zyra qendroreQarkun Clark,[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Find a County". National Association of Counties. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2011-05-31. Marrë më 2011-06-07. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)