Kakhaber Kaladze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kahaber Kaladze
Kakhaber Kaladze.jpg
Kaladze
Të dhënat personale
Emri i plotëKahaber Kaladze
Data e lindjes (1978-02-27) 27 Shkurt 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesSamtredia, Gjerorgjia
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–1998Dinamo Tbilisi82(1)
1998–2001Dynamo Kyiv71(6)
2001–2010Milan194(12)
2010–2012Genoa53(1)
Gjithsej400(20)
Ekipi kombëtar
1993–1994Gjeorgjia U172(0)
1995Gjeorgjia U194(0)
1995–1996Gjeorgjia U213(0)
1996–2011Gjeorgjia83(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kahaber (Kaha) Kaladze (Georgian: კახაბერ (კახა) კალაძე, lindur më 27 shkurt, 1978 në Samtredia) është futbollist gjeorgjian që momentalisht luan për klubin Italian të Seria A, A.C. Milan

Kariera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.