Kakuichi Mimura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kakuichi Mimura
Të dhënat personale
Emri i plotëKakuichi Mimura
Data e lindjes (1931-08-16) 16 Gusht, 1931 (88 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Toho Titanium
Ekipi kombëtar
1955Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Kakuichi Mimura (lindur më 16 Gusht 1931) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 4 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]