Kalimanca (Vlladiçin Han)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalimancë
Калиманце
Fshat
Vendndodhja
Kalimancë is located in Serbia
Kalimancë
Kalimancë

Koordinatat: 42°42′50″V 22°3′41″L / 42.71389°V 22.06139°L / 42.71389; 22.06139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 42′ 50″ Veri

22° 3′ 41″ Lindje

Kalimancë (serbisht: Калиманце/Kalimance) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]