Kamenica (Maqedoni)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kamenicë
Македонска Каменица
Qytezë
noform
Stema_figuraFlag of Makedonska Kamenica Municipality, North Macedonia.svg
Vendndodhja
Kamenicë is located in Maqedonia e Veriut
Kamenicë
Kamenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Kamenicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2304
Prefiksi (+389) 033
Targa MK
Koordinatat 42° 01′ 11″ Veri

22° 35′ 30″ Lindje

Popullsia 5.147 banorë (2002)