Kamenica (Pantelej)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kamenicë
Каменица
Fshat
Vendndodhja
Kamenicë is located in Serbia
Kamenicë
Kamenicë

Koordinatat: 43°22′34″V 21°56′35″L / 43.37611°V 21.94306°L / 43.37611; 21.94306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Pantelej
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 22′ 34″ Veri

21° 56′ 35″ Lindje

Kamenicë (serbisht: Каменица/Kamenica) është fshat në komunën e Pantelejt, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]