Kamerdarja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kamerdarja është pjesa e brendshme prej llastiku e rrotës së automjeteve, të biçikletave etj, si dhe pjesa e brendshme prej llastiku e topitfutbollit[1].


Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980