Kamillafi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kamillafi është kapela e priftit dhe e murgut ortodoks, e cila ka trajtën e një cilindër.[1]

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980