UEFA Euro 2008 – Kualifikueset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kampionati Evropian i Futbollit 2008 kualifikimet)
Shko te: navigacion, kërko
Current event marker.svg Ky artikull ose sektor përmban informacione për ngjarjet të cilat do të zhvillohen në të ardhshmen.
Përmbajtja e këtij artikulli mund të ndryshojë shumë shpejt. Ju lutemi të keni parasysh aktualizimin e detajeve.
Logo oficiale e Euro 2008 Austri - Zvicer

Shorti për rundin e kualifikimeve të UEFA EURO 2008™ u tërheq në Montreux, Zvicër më 27 Janar, 2006 ora 12:00 CET.

Rregulla e re e ketij kampionati është se fituesit e grupeve dhe vendet e dy kualifikohen automatikisht kështu që sëbashku me nikoqirët plotësojnë numrin nga 16 kombëtare të cilat do të garojnë për Kupën Evropiane të Futbollit për vitin 2008.

Komente[redakto | redakto tekstin burimor]

Grupet e kualifikimit[redakto | redakto tekstin burimor]

Grupi A Grupi B Grupi C Grupi D
Grupi E Grupi F Grupi G

Kombëtaret e kualifikuara[redakto | redakto tekstin burimor]

Grupi A Grupi B Grupi C Grupi D
Grupi E Grupi F Grupi G

Shtesë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]