Kannus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kannus
Kannuksen kaupunki
Qytet
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Kannus is located in Finlanda
Kannus
Kannus
Vendndodhja e Kannus në Finlandë

Koordinatat: 63°54′V 23°55′L / 63.900°V 23.917°L / 63.900; 23.917

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Terttu Korte
Të dhëna të tjera
Themelimi 1859
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kannus.fi

Kannus (finlandisht: Kannuksen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]