Kantoni Épinac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Épinac
Canton d’Épinac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Autun
Kryeqëndra Épinac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 150,19 km2
Popullsia 4.645 banorë 1999
Dendësia 30,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7118

Kantoni Épinac (frëngjisht: Canton d'Épinac) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Épinac. Ka sipërfaqe 150.19km2 dhe popullsi 4645 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Épinac aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-François Nicolas

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]