Kantoni Épinay-sous-Sénart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Épinay-sous-Sénart
Canton d’Épinay-sous-Sénart
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Arrondissement Évry
Kryeqëndra Épinay-sous-Sénart
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°30′53″V 48°41′41″L / 2.5146898°V 48.6947812°L / 2.5146898; 48.6947812 (Kantoni Épinay-sous-Sénart)Koordinatat: 2°30′53″V 48°41′41″L / 2.5146898°V 48.6947812°L / 2.5146898; 48.6947812 (Kantoni Épinay-sous-Sénart)
Lartësia 37 94 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 17,16 km2
Popullsia 28.884 banorë 2010
Dendësia 1.683,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9138
Kantoni Épinay-sous-Sénart – harta_foto

Kantoni Épinay-sous-Sénart (frëngjisht: Canton d'Épinay-sous-Sénart) është një kantondepartamentin Essonne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Épinay-sous-Sénart. Ka sipërfaqe 17.16km2 dhe popullsi 28884 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Épinay-sous-Sénart aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]