Kantoni Équeurdreville-Hainneville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Équeurdreville-Hainneville
Canton d'Équeurdreville-Hainneville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Arrondissement Cherbourg
Kryeqëndra Équeurdreville-Hainneville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 50,78 km2
Popullsia 25.412 banorë 2009
Dendësia 500,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5050

Kantoni Équeurdreville-Hainneville (frëngjisht: Canton d'Équeurdreville-Hainneville) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Équeurdreville-Hainneville. Ka sipërfaqe 50.78km2 dhe popullsi 25412 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Équeurdreville-Hainneville aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]