Jump to content

Kantoni Abbeville-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Abbeville-Nord
kanton

Kantoni Abbeville-Nord (frëngjisht: Canton d'Abbeville-Nord) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Abbeville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Abbeville-Nord aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Gilbert Mathon

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]