Kantoni Amou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Amou
kanton
Popullsia
 • Gjithsej7.441

Kantoni Amou (frëngjisht: Canton d'Amou) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Amou. Ka sipërfaqe 186.57km2 dhe popullsi 7441 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Amou aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]