Kantoni Ancy-le-Franc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ancy-le-Franc
Canton d'Ancy-le-Franc
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Avallon
Kryeqëndra Ancy-le-Franc
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 283,36 km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8902

Kantoni Ancy-le-Franc (frëngjisht: Canton d'Ancy-le-Franc) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ancy-le-Franc. Ka sipërfaqe 283.36km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ancy-le-Franc aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Alain Henty

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]