Kantoni Attichy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Attichy
Canton d'Attichy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Compiègne
Kryeqëndra Attichy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210,44 km2
Popullsia 16.365 banorë 2007
Dendësia 77,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6001
Kantoni Attichy – harta_foto

Kantoni Attichy (frëngjisht: Canton d'Attichy) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Attichy. Ka sipërfaqe 210.44km2 dhe popullsi 16365 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Attichy aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]