Kantoni Aulnay-sous-Bois-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aulnay-sous-Bois-Nord
Canton d'Aulnay-sous-Bois-Nord
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Aulnay-sous-Bois
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°29′26″V 48°56′19″L / 2.4906°V 48.9386°L / 2.4906; 48.9386 (Kantoni Aulnay-sous-Bois-Nord)Koordinatat: 2°29′26″V 48°56′19″L / 2.4906°V 48.9386°L / 2.4906; 48.9386 (Kantoni Aulnay-sous-Bois-Nord)
Popullsia 55.471 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9303

Kantoni Aulnay-sous-Bois-Nord (frëngjisht: Canton d'Aulnay-sous-Bois-Nord) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aulnay-sous-Bois. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 55471 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aulnay-sous-Bois-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]