Kantoni Aunay-sur-Odon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aunay-sur-Odon
Canton d'Aunay-sur-Odon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Vire
Kryeqëndra Aunay-sur-Odon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 174,73 km2
Popullsia 8.778 banorë 2009
Dendësia 50,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1401

Kantoni Aunay-sur-Odon (frëngjisht: Canton d'Aunay-sur-Odon) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aunay-sur-Odon. Ka sipërfaqe 174.73km2 dhe popullsi 8778 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aunay-sur-Odon aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Claude Hamelin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]