Kantoni Baie-Mahault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Baie-Mahault
Canton de Baie-Mahault
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Baie-Mahault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 4,4 km2
Popullsia 21.580 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 4.904,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97104

Kantoni Baie-Mahault (frëngjisht: Canton de Baie-Mahault) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baie-Mahault. Ka sipërfaqe 4.4km2 dhe popullsi 21580 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Baie-Mahault aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]