Kantoni Barbazan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Barbazan
Canton de Barbazan
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Saint-Gaudens
Kryeqëndra Barbazan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 0°39′36″V 43°02′03″L / 0.66°V 43.03416°L / 0.66; 43.03416 (Kantoni Barbazan)Koordinatat: 0°39′36″V 43°02′03″L / 0.66°V 43.03416°L / 0.66; 43.03416 (Kantoni Barbazan)
Lartësia 379 1655 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 132,77 km2
Popullsia 6.931 banorë 2009
Dendësia 52,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3105

Kantoni Barbazan (frëngjisht: Canton de Barbazan) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Barbazan. Ka sipërfaqe 132.77km2 dhe popullsi 6931 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Barbazan aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]