Kantoni Baume-les-Dames

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Baume-les-Dames
Canton de Baume-les-Dames
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Besançon
Kryeqëndra Baume-les-Dames
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 207 km2
Popullsia 9.178 banorë 2009
Dendësia 44,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2504

Kantoni Baume-les-Dames (frëngjisht: Canton de Baume-les-Dames) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baume-les-Dames. Ka sipërfaqe 207km2 dhe popullsi 9178 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Baume-les-Dames aktualisht përbëhet nga 28 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]