Kantoni Beaumetz-lès-Loges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaumetz-lès-Loges
Canton de Beaumetz-lès-Loges
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Arrondissement Arras
Kryeqëndra Beaumetz-les-Loges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 168,97 km2
Popullsia 11.670 banorë 1999
Dendësia 69,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6210

Kantoni Beaumetz-lès-Loges (frëngjisht: Canton de Beaumetz-lès-Loges) është një kantondepartamentin Pas-de-Calais, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaumetz-les-Loges. Ka sipërfaqe 168.97km2 dhe popullsi 11670 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaumetz-lès-Loges aktualisht përbëhet nga 29 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Petit

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]