Kantoni Belle-Isle-en-Terre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Belle-Isle-en-Terre
Canton de Belle-Isle-en-Terre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Guingamp
Kryeqëndra Belle-Isle-en-Terre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.685 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2202

Kantoni Belle-Isle-en-Terre (frëngjisht: Canton de Belle-Isle-en-Terre) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Belle-Isle-en-Terre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5685 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Belle-Isle-en-Terre aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2012-2014 - Marie-Claire Le Bras

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]