Kantoni Bergues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bergues
Canton de Bergues
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Dunkerque
Kryeqëndra Bergues
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 121,44 km2
Popullsia 17.730 banorë 2009
Dendësia 146 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5909

Kantoni Bergues (frëngjisht: Canton de Bergues) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bergues. Ka sipërfaqe 121.44km2 dhe popullsi 17730 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bergues aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]