Kantoni Bessines-sur-Gartempe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bessines-sur-Gartempe
Canton de Bessines-sur-Gartempe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Haute-Vienne
Arrondissement Bellac
Kryeqëndra Bessines-sur-Gartempe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 156,61 km2
Popullsia 5.556 banorë 2006
Dendësia 35,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8704
Kantoni Bessines-sur-Gartempe – harta_foto

Kantoni Bessines-sur-Gartempe (frëngjisht: Canton de Bessines-sur-Gartempe) është një kantondepartamentin Haute-Vienne, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bessines-sur-Gartempe. Ka sipërfaqe 156.61km2 dhe popullsi 5556 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bessines-sur-Gartempe aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]