Kantoni Bohain-en-Vermandois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bohain-en-Vermandois
Canton de Bohain-en-Vermandois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Saint-Quentin
Kryeqëndra Bohain-en-Vermandois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 147,59 km2
Popullsia 14.336 banorë 2009
Dendësia 97,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 203
Kantoni Bohain-en-Vermandois – harta_foto

Kantoni Bohain-en-Vermandois (frëngjisht: Canton de Bohain-en-Vermandois) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bohain-en-Vermandois. Ka sipërfaqe 147.59km2 dhe popullsi 14336 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bohain-en-Vermandois aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]