Kantoni Bouillante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bouillante
Canton de Bouillante
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Bouillante
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 43,46 km2
Popullsia 7.336 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 168,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97107

Kantoni Bouillante (frëngjisht: Canton de Bouillante) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bouillante. Ka sipërfaqe 43.46km2 dhe popullsi 7336 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bouillante aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]