Jump to content

Kantoni Boulogne-Billancourt-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Boulogne-Billancourt-Nord-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej29.392

Kantoni Boulogne-Billancourt-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Boulogne-Billancourt-Nord-Est) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Boulogne-Billancourt. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29392 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Boulogne-Billancourt-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]