Kantoni Bourg-Saint-Maurice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourg-Saint-Maurice
Canton de Bourg-Saint-Maurice
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Arrondissement Albertville
Kryeqëndra Bourg-Saint-Maurice
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 569,1 km2
Popullsia 16.236 banorë 2008
Dendësia 28,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7307

Kantoni Bourg-Saint-Maurice (frëngjisht: Canton de Bourg-Saint-Maurice) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg-Saint-Maurice. Ka sipërfaqe 569.1km2 dhe popullsi 16236 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourg-Saint-Maurice aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]