Kantoni Bourg-lès-Valence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourg-lès-Valence
Canton de Bourg-lès-Valence
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Arrondissement Valence
Kryeqëndra Bourg-lès-Valence
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 23.092 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2632
Kantoni Bourg-lès-Valence – harta_foto

Kantoni Bourg-lès-Valence (frëngjisht: Canton de Bourg-lès-Valence) është një kantondepartamentin Drôme, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg-lès-Valence. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23092 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourg-lès-Valence aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Wilfrid Pailhes

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]