Kantoni Bourgtheroulde-Infreville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourgtheroulde-Infreville
Canton de Bourgtheroulde-Infreville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Bernay
Kryeqëndra Bourgtheroulde-Infreville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 102,95 km2
Popullsia 12.129 banorë 1999
Dendësia 117,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2707

Kantoni Bourgtheroulde-Infreville (frëngjisht: Canton de Bourgtheroulde-Infreville) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourgtheroulde-Infreville. Ka sipërfaqe 102.95km2 dhe popullsi 12129 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourgtheroulde-Infreville aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bruno Questel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]