Kantoni Braine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Braine
Canton de Braine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Soissons
Kryeqëndra Braine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 257,46 km2
Popullsia 11.291 banorë 2009
Dendësia 43,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 204
Kantoni Braine – harta_foto

Kantoni Braine (frëngjisht: Canton de Braine) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Braine. Ka sipërfaqe 257.46km2 dhe popullsi 11291 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Braine aktualisht përbëhet nga 41 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]