Kantoni Brioux-sur-Boutonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brioux-sur-Boutonne
Canton de Brioux-sur-Boutonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra Brioux-sur-Boutonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 263,11 km2
Popullsia 6.761 banorë 2009
Dendësia 25,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7905

Kantoni Brioux-sur-Boutonne (frëngjisht: Canton de Brioux-sur-Boutonne) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brioux-sur-Boutonne. Ka sipërfaqe 263.11km2 dhe popullsi 6761 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brioux-sur-Boutonne aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]