Kantoni Cabourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cabourg
Canton de Cabourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Cabourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 94,89 km2
Popullsia 20.857 banorë 2009
Dendësia 219,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1447

Kantoni Cabourg (frëngjisht: Canton de Cabourg) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cabourg. Ka sipërfaqe 94.89km2 dhe popullsi 20857 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cabourg aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]