Kantoni Candé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Candé
Canton de Candé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Segré
Kryeqëndra Candé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 223,56 km2
Popullsia 7.616 banorë 2009
Dendësia 34,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4907
Kantoni Candé – harta_foto

Kantoni Candé (frëngjisht: Canton de Candé) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Candé. Ka sipërfaqe 223.56km2 dhe popullsi 7616 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Candé aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]