Jump to content

Kantoni Carhaix-Plouguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Carhaix-Plouguer
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.561

Kantoni Carhaix-Plouguer (frëngjisht: Canton de Carhaix-Plouguer) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15561 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Carhaix-Plouguer aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Christian Troadec

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]