Kantoni Castanet-Tolosan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Castanet-Tolosan
Canton de Castanet-Tolosan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Castanet-Tolosan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 39.970 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3110

Kantoni Castanet-Tolosan (frëngjisht: Canton de Castanet-Tolosan) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castanet-Tolosan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 39970 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castanet-Tolosan aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Muriel Pruvot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]