Kantoni Cateau-Cambrésis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cateau-Cambrésis
Canton du Cateau-Cambrésis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Arrondissement Cambrai
Kryeqëndra Le Cateau-Cambrésis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 163,47 km2
Popullsia 17.220 banorë 2009
Dendësia 105,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5919

Kantoni Cateau-Cambrésis (frëngjisht: Canton du Cateau-Cambrésis) është një kantondepartamentin Nord, rajonin Nord-Pas-de-CalaisFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Cateau-Cambrésis. Ka sipërfaqe 163.47km2 dhe popullsi 17220 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cateau-Cambrésis aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]