Kantoni Cayenne-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cayenne-Sud-Est
Canton de Cayenne-Sud-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guyane
Departamenti Guyane
Arrondissement Cayenne
Kryeqëndra Cayenne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.644 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Cantons de Cayenne.png

Kantoni Cayenne-Sud-Est (frëngjisht: Canton de Cayenne-Sud-Est) është një kantondepartamentin Guyane, rajonin GuyaneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cayenne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20644 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cayenne-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]