Kantoni Château-Thierry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Château-Thierry
Canton de Château-Thierry
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Château-Thierry
Kryeqëndra Château-Thierry
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 209,18 km2
Popullsia 29.181 banorë 2009
Dendësia 139,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 208
Kantoni Château-Thierry – harta_foto

Kantoni Château-Thierry (frëngjisht: Canton de Château-Thierry) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Château-Thierry. Ka sipërfaqe 209.18km2 dhe popullsi 29181 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Château-Thierry aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]