Kantoni Châtel-sur-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtel-sur-Moselle
Canton de Châtel-sur-Moselle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Châtel-sur-Moselle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 247,94 km2
Popullsia 19.568 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 78,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8806

Kantoni Châtel-sur-Moselle (frëngjisht: Canton de Châtel-sur-Moselle) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtel-sur-Moselle. Ka sipërfaqe 247.94km2 dhe popullsi 19568 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtel-sur-Moselle aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]