Kantoni Châtelaudren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtelaudren
Canton de Châtelaudren
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Arrondissement Saint-Brieuc
Kryeqëndra Châtelaudren
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 7.721 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2207
Kantoni Châtelaudren – harta_foto

Kantoni Châtelaudren (frëngjisht: Canton de Châtelaudren) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtelaudren. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7721 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtelaudren aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Yves-Jean Le Coqû (DVD)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]