Kantoni Châtillon-en-Bazois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtillon-en-Bazois
Canton de Châtillon-en-Bazois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Château-Chinon (Ville)
Kryeqëndra Châtillon-en-Bazois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 349,44 km2
Popullsia 3.864 banorë 2008
Dendësia 11,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5804
Kantoni Châtillon-en-Bazois – harta_foto

Kantoni Châtillon-en-Bazois (frëngjisht: Canton de Châtillon-en-Bazois) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtillon-en-Bazois. Ka sipërfaqe 349.44km2 dhe popullsi 3864 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtillon-en-Bazois aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]