Kantoni Châtillon-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Châtillon-sur-Loire
Châtillon-sur-Loire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loiret
Arrondissement Montargis
Kryeqëndra Châtillon-sur-Loire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 220,23 km2
Popullsia 7.182 banorë 2009
Dendësia 32,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4509
Kantoni Châtillon-sur-Loire – harta_foto

Kantoni Châtillon-sur-Loire (frëngjisht: Canton de Châtillon-sur-Loire) është një kantondepartamentin Loiret, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtillon-sur-Loire. Ka sipërfaqe 220.23km2 dhe popullsi 7182 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtillon-sur-Loire aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]