Kantoni Champs-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Champs-sur-Marne
Canton de Champs-sur-Marne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Arrondissement Torcy
Kryeqëndra Champs-sur-Marne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 12,54 km2
Popullsia 31.427 banorë 2008
Dendësia 2.506,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7738

Kantoni Champs-sur-Marne (frëngjisht: Canton de Champs-sur-Marne) është një kantondepartamentin Seine-et-Marne, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Champs-sur-Marne. Ka sipërfaqe 12.54km2 dhe popullsi 31427 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Champs-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]