Kantoni Charmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Charmes
Canton de Charmes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Arrondissement Épinal
Kryeqëndra Charmes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 168,16 km2
Popullsia 12.313 banorë Regjistrimi: 2006
Dendësia 73,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8805

Kantoni Charmes (frëngjisht: Canton de Charmes) është një kantondepartamentin Vosges, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charmes. Ka sipërfaqe 168.16km2 dhe popullsi 12313 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Charmes aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Gilbert Didierjean

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]