Kantoni Chauny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chauny
Canton de Chauny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Laon
Kryeqëndra Chauny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 158,57 km2
Popullsia 24.203 banorë 2009
Dendësia 152,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 209
Kantoni Chauny – harta_foto

Kantoni Chauny (frëngjisht: Canton de Chauny) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chauny. Ka sipërfaqe 158.57km2 dhe popullsi 24203 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chauny aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]